Önder Bülbüloğlu

Önder Bülbüloğlu

1961 yılında Ankara’da doğan Önder Bülbüloğlu, 1979 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra 1985 yılında İTÜ Makine Mühendisliğini bitirdi.

Önder Bülbüloğlu, yönetim Kurulu Başkanı olduğu  Bülbüloğlu Vinç Sanayi Şirketini 1985 yılında kurduktan sonra 2006 yılında Bülbüloğlu Çelik Fabrikasını kurarak Bülbüloğlu Vinç Sanayi  çatısı altında devam  eden çelik konstrüksiyon üretimini ayrı bir bünyede topladı.  Ayrıca,  Ankara Sanayi  Odası’nda 18 yıllık hizmetinin yanı sıra Başkan vekilliği görevini de yaptı.

2012 ‘de Ankara’da ,IHG oteller zincirinin yeni halkası Holiday INN ‘i hizmete sokmuş, Bülbüloğlu Holding bünyesine katmıştır…

Mezun olduğu TED Ankara Koleji’nin Yüksek Öğretim Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra 2007 yılında TED Ankara Koleji Yönetim Kurulu Üyeliğine, 2009 yılında da TED Ankara Spor Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu. Türkiye Elektrikli Vinç İmalatçıları Birliği Derneği  TEVİD’in  Yönetim  Kurulu  Başkanlığını yaptı.

Aslen Trabzonlu olan Bülbüloğlu, Trabzon Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Trabzonspor kulübünde Başkan vekiliği görevlerinde bulundu.

1985 yılında Ankara’da Önder Bülbüloğlu tarafından kurulan ve faaliyete geçen Bülbüloğlu Vinç Sanayi bugün Türk vinç sektörünün tartışılmaz en büyüğü olarak hizmet vermektedir.