Demir – Çelik Sektörü

Demir – Çelik Sektörü

Demir çelik sektörü global pazarda büyük bir yere sahiptir. Bu sebeple, firmamız için önde gelen sektörlerden birini oluşturmaktadır.
 
BVS Bülbüloğlu Vinç, güçlü tasarım departmanı, tesis alt yapısı ve tecrübeli imalat kadrosuyla ülkemizin demir çelik sektöründeki vinçlerde lider konumda bulunmaktadır.
 
Firmamızın dinamik yapısı ve üretimde esneklik gösterebilmesi başarılı bir imalat sürecini de beraberinde getirmiştir. Uluslar arası standartlarda katma değerli yüksek ürün üretimine odaklı çalışmalarımız ile yurtiçi ve yurtdışı projelerde stratejik avantajlar sağlamaktadır.
 
Demir-çelik üretim tesislerinin en önemli proseslerinden biri olan vinçler, Döküm Vinci, Şarj Vinci, Tundish Vinci, Hurda Şarj Vinçleri, Kütük Vinci, Bakım Vinçleri, Sıcak ve Soğuk Haddehane Vinçleridir.
 “Büyük sektör yatırımlarında  BVS BÜLBÜLOĞLU imzası”
 
Türkiye’nin  önde  gelen  yassı  mamul  üretim  fabrikalarından biri olan  tesis, BVS kalitesine güvenerek 150 adetin üzerinde vinç üretiminde firmamızı tercih etmiştir.
 
Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren firmamız, proje kapsamında 500 ton kapasiteli pota vinci, 400 ton kapasiteli döküm vinci, 335 ton kapasiteli şarj vinci ve muhtelif tonajlı vinçlerin tasarım ve imalat süreçlerini başarı ile tamamlamıştır. Tüm mühendislik çalışmaları firmamız bünyesinde tamamen Türk mühendisler tarafından tasarlanmıştır.
Ayrıca demir-çelik sektörüne yönelik önemli ihracatları olan firmamız 250 tona varan kapasitelerde vinç imalatını ve ihracatını gerçekleştirmiştir. 
 
Bununla beraber firmamız halen ülkemizin önde gelen ve sektörlerinde lider Kardemir, Asil Çelik, Karabük Demir Çelik, MMK, Atakaş, Çolakoğlu, Kroman, İçdaş, İsdemir, Erdemir, Tosçelik, CVS Makine, Koç Çelik,  gibi  tüm kuruluşlara vinç imal etmeye devam etmektedir.