Enerji

Enerji

BVS Bülbüloğlu Vinç, özel ihtiyaçlara yönelik her türlü santrallere uygun vinç hizmeti sunmaktadır. Güven veren ürün ve servis hizmetleri ile müşteri memnuniyetini ön planda tutar.
 
Dünya enerji sektörüne yapmış olduğumuz özel donanımlı vinçlerimiz ise, önde gelen referanslarımızı oluşturmaktadır.

“Enerji sektörüne yönelik vinç imalatında da pazar lideriyiz!”

Moskova’da, Türk firmaları adına yapımını üstlendikleri 2 adet enerji santrali için 2 adet 110 ton ve 2 adet 50 ton yüksek kapasiteli vinç üretimini yapan firmamız, aynı santrallere 2 ton ile 20 ton aralığında 20 adede yakın vinç imal etmiştir. BVS, bunun yanı sıra Shatura ve Surgut’da 2 adet dev enerji santrallerinin 3 adet 90 ton ve 2 adet 30 ton kapasiteli vinçlerini de üreterek yerinde montajlarını yapmış ve devreye almıştır.
 
Aynı zamanda ülkemizde, inşası devam eden veya tamamlanmış ve işletmeye alınmış birçok doğalgaz çevrim santralinde 250 ton’a varan kapasiteli gezer köprülü özel amaçlı ve yüksek hassasiyetli vinçlerimiz bulunmaktadır. Günümüzün en önemli ihtiyaçlardan olan elektrik üretiminin önemli bir kısmı doğalgaz çevrim santralleri ile karşılanmaktadır.
 
Bu santrallerde kullanılan türbin genaratör grupları çok özel ve dünyada SIEMENS, GE, SKODA gibi çok az sayıda firma tarafından yapılabilen oldukça pahalı ve hassas ekipmanlardır. Özellikle büyük güçlü santrallerde bu ekipmanların ağırlıkları 450 ton üzerine çıkabilmektedir. Firmamız ülkemizde ve dünyada kurulumları devam eden  çok yüksek tonajlı doğalgaz çevrim santrallerinde türbin genaratör gruplarının montaj, ntaj ve bakım faaliyetlerinde kullanılabilecek vinçler tasarlamakta ve üretebilmektedir.
 
Dünya enerji sektöründe adını duyurmuş ve sektörün tümü tarafından kabul görmüş, Enerjisa, GAMA Enerji, SANKO Enerji, ZORLU Enerji, ANDRİTZ Hydro, Ansaldo Enerji, SIEMENS gibi küresel anlamda çok büyük firmaların Türkiye’de ve Dünyada ki birçok projesi BVS tarafından projelendirilmiş ve imalatı yapılmıştır.