Periyodik Muayene

Vinç Periyodik Muayene

Bülbüloğlu Vinç, TS EN ISO/IEC 17020 standardı kapsamında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından 08.04.2016 tarihi itibariyle akredite edilmiştir. Bu akreditasyon kapsamında BVS bünyesinde bulunan Muayene Departmanı, bağımsızlığını ve tarafsızlığını koruyarak her marka vinçlere Periyodik Muayene hizmeti sağlamakla beraber; mevzuat gereği yapılması gereken dinamik yük testlerini, konusunda uzman personelleri ile müşterine sunmaya devam etmektedir.
Yıllık bakım antlaşmaları ve yılda 1 defa yapılması mevzuat gereği olan Periyodik Muayeneleri tek bir çatı altında toplayan Bülbüloğlu Vinç, bu imkanı ile Türkiye’de bir ilke imza atarak müşterilerine tek elden bu hizmetleri sunmaktadır.
Vinçlerin bakım ve muayeneleri esnasında gözle görülemeyecek gizli kusurlara karşı Bülbüloğlu Vinç kullandığı teknolojik ekipmanlar ile bu kusurların ortadan kalkması için gerekli tespit ve kontrolleri yapmaktadır. belgeler

LAZERLİ ŞAFT EKSEN ve KAPLİN AYARLAMA CİHAZI

Vinç üzerinde çalışan ekipmanların özellikle motor ve dişli kutusu bağlantı elemanlarında eksensel kaçıklıklar gözle görülemeyebilir. Bu nedenle Fixture Lazer cihazımızla arızaların önceden tespitini yapabilmekteyiz.

ENDOSKOPİK GÖRÜNTÜLEME CİHAZI

Dişli kutularında meydana gelen arızaların büyük çoğunluğunda arıza tespiti yapabilmek için, dişli kutularının nte edilmesi gereklidir. Bu durum hem zaman kaybına hem de iş gücü kaybına sebebiyet vermektedir. Endoskopik görüntüleme cihazı ile gerekli arıza tespitleri hızlı bir şekilde yapılmakta olup, zaman ve iş gücü kaybının önüne geçilmektedir.

Halat Muayenesi (NDT)

Vinçlerde kullanılan halatlarda belirli çalışma zamanı sonrası veya çalışılan ortama göre bazı sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Özellikle halatların dış tellerindeki aşınma, kopma ve burulma göz ile kontrol etmek mümkünken, halatların içyapısındaki tel kopmalarının gözle kontrolü mümkün değildir. Bülbüloğlu Vinç olarak bünyemizde bulunan NDT cihazlarımızla halatların kontrollerini yaparak, olası sıkıntıların önüne geçmekteyiz. Yapılan testler DIN ISO 4309 standartlarına uygun yapılmaktadır.

VİBRASYON TEST CİHAZI

BVS teknik servisi bünyesinde bulunan bu cihazlar ile, ekipmanların gerekli vibrasyon kontrolleri yapılmakta olup, bu sayede ekipmanlarda meydana gelebilecek olası arızaların önüne geçilmektedir.