Vinç Modernizasyon

Vinç Modernizasyon

Modernizasyonlar, işletmenizde çalışmakta olan vinçlerinizi değiştirmeden, üzerindeki bazı ekipmanları yenileyerek, revizyonlar yaparak isteklerinize karşılık vermek amacı ile yapılır. Modernizasyonlar mevzuat gereği güvenlik ekipmanları ilavesi yapılmasına, arıza ve duruşları en aza indirgenmesine, izlenebilirliği artırarak vinçlerinizin uzun ömürlü çalışmasına etken olduğu bilinmektedir.

Satış sonrası hizmetler teknik personellerimiz ve mühendislerimiz modernize edilecek vinç üzerinde gerekli tespitleri yapar, yapılan bu tespitleri siz değerli müşterilerimiz ile paylaşır ve çözüm ortağınız olarak gerekli iyileştirmeleri uygular.

  • Kapasite artırımına ihtiyaç olduğunda yeni vinç arayışına girmeden önce bizi arayın, mevcut vincinizi değiştirmeden birkaç ekipman yenileme ve ilavesi ile kapasite artırımı imkanı olabilir. 
  • Mevcut çalışan vinçlerinizi başka fabrikanıza yada aynı fabrika içerisindeki farklı ölçülerdeki hole taşınması esnasında gerekli olabilecek kiriş uzatma ve kısaltma işlemlerini, bara aktarımı veya yenileme işlerini, yürüme yolu veya ray yenileme işlerini kaliteli ve güvenilir şekilde revize etmekteyiz.
belgeler

BVS Tecrübesi, teknik altyapısı ve güçlü kadrosu ile tüm beklentilerinize cevap verebilecek güçlü teknik servis ekibimizle sizlere kaliteli ve güvenli bir hizmet sağlamaktayız.
 
Aşağıda belirtilen ürünler seçenek olarak müşterimizin isteğine ve vincin çalışma şartlarına göre kullanılabilir.
 

SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition – Uzaktan Bağlantı )

Bu sistem genellikle özel tip Proses vinçlerde tercih edilmektedir. SKADA sistemi ile uzaktan bağlantı yapılarak cihaz geçmişine dönük karakteristik bilgiler alınır ve arıza giderilmesi ile ilgili çözümler üretilebilmektedir.
Uzaktan müdahale ile bazı arızalar çözülebilmektedir.
 

ANTI SWAY ( Controlling The Swaying Of The Load – Salınım Önleyici )

Bu sistem ile hassas yüklerde salınım azalmaktadır. Operatörlerin kullanım şekli ile ortaya çıkabilecek salınım en aza indirilmektedir. Bu sayede kaza riskini en aza indirip güvenli hareket sistemi sağlanır.
 

 

ANTI SHOCKLOAD ( Şok Önleyici )

Bu sistem ile yükün ilk kaldırma anında kancada oluşacak ani yüklemeye karşı alınan bir önlemdir.
Hız otomatik olarak yavaşlar ve yük yerden kalkınca kanca normal hızına döner ve güvenli çalışmaya devam edebilirsiniz.
 

 

BLACK BOX ( Kara Kutu )

Vinç üzerine adapte edilen bu sistem ile motorların çalışma saatlerini ve karakteristik özelliklerini öğrenebiliriz. Bu sayede bakım zamanı ve parça değişim zamanında büyük avantaj sağlamakla birlikte takip imkanı sunmaktadır.
 

POSITIONING SYSTEMS ( Pozisyonlama Sistemleri )

Pozisyonlama sisteminde vincin köprü, araba ve kanca pozisyonları absolute, encoder veya barkod okuma cihazları ile tespit edilir. Bu pozisyon bilgileri uzaktan vinç konumunu izleme, otomatik çalışan vinç sistemlerinde ve benzeri sistemlerde kullanılmaktadır.
 
vinç bakım